खेलकुद प्रमुख समाचार

नेपाललाई ऐतिहासिक सफलता, नेपालले जित्यो पहिलो टि–ट्वेन्टी क्रिकेट सिरिज

काठमाडौं, माघ २० । टी ट्वान्टी शृङ्खला अन्तर्गतको नेपाल र संयुक्त अरब इमिरेट्स (यूएई)बीचको तेस्रो खेलमा नेपाल विजयी भएको छ ।
तेस्रो तथा निर्णायक खेलमा १४ रनले युएइलाई स्तव्ध बनाउँदै एकदिवसीय सिरिज आफ्नो पोल्टामा पारेको हो । योसँगै नेपालले पहिलोपटक टि ट्वान्टी सिरिजमा समेत आफ्नो कब्जा जमाएको छ । नेपालले दिएको १०५ रनको लक्ष्य पछ्याउने क्रममा युएइले निर्धा्रित ओभरमा ९० रन मात्र बनाउनसक्यो । नेपालका लागि करण केसी, ललित राजबंशी र अविनास बोहोराले समान २र२ विकेट लिए भने सोमपाल कामी र सन्दीप लामिछाने १–१ विकेट लिए भने ब्याटिंगतर्फ युएइका गुलाम सब्बिरले २५, सइमान अनवरले ३० रन जोडेका थिए । यसअघि भएका २ खेलमध्ये पहिलो खेल युएईले २१ रनले जितेको थियो। दोस्रो खेल नेपालले ४ विकेटले आफ्नो पक्षमा पार्दै सिरिज १–१ को बराबरी गरेको थियो । यस्तै नेपालले सन् २०१५ मा नेदरल्याण्ड्सविरुद्ध चार खेलको टी–२० सिरिज खेलेको थियो। जसमा नेपालले सिरिज ३–१ ले गुमाएको थियो । यसअघि सम्पन्न तीन खेलको एकदिवसीय अन्तर्रा्ष्ट्रिय क्रिकेट सिरिजमा नेपालले यूएईलाई २–१ ले पराजित गरेको थियो ।
यसैबिच, उपराष्ट्रपति नन्दबहादुर पुन, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल, कांग्रेस सभापति तथा पूर्वप्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा, सञ्चार, सूचना तथा प्रविधि मन्त्री गोकुलप्रसाद बाँस्कोटा, कांग्रेसका युवा नेता धनराज गुरुङले नेपाली क्रिकेट टिमलाई बधाई दिदैं नेपाली क्रिकेट खेलाडीको उत्तरोत्तर प्रगतिको शुभकामना पनि व्यक्त गरेका छन्